KIP projektet





 

Donorhitliste for 2018

navnAntal materialerAntal personer
Lars Jørgen Helbo28384251
Flemming Victor Andersen (DFS)49249742
Ena Eiberg21239383
Verner Møller Jensen 17214974
Else Mikkelsen26205115
Jens Karl Rasmussen17176526
Niels Aage Christian Nørgaard19144177
Ny Sortenstiern Steensen (DFS)42126168
Henry Ammitzbøll14123449
Henrik Bahne41229710
Anne-Mette Hvidbjerg (DFS)171190411
DDD-indtastere11025212
Hans Nielsen81015813
Bente Skov12927114
Karen Lis Andersen20863415
Randi Sørensen7789416
Inger Margrethe Bjerregaard8765517
Mogens Lorentzen Jensen5744218
Inger Hovkjær Nielsen (DFS)37737319
Kaj Ahlburg5649620
Else Jensen (DFS)20584721
Ane Margrethe Willi Østerberg4579422
Nelle Søndermand4544423
Kirsten Visby (DFS)19535924
Eric Lolk Christensen4520325
Erling Fagerberg13514826
Erik Møller Svendsen6502527
Hannah Aabech3445928
Lise Marie Sørensen14421429
Kate Stormly (DFS)4407730
Søren Baumgarten39398131
Aase Fihl18394432
Bende Njor (DSF)23355433
Inge Kristensen21352734
Heidi Hyltoft Wiborg (DFS)3350435
Hanne Pedersen2330936
Agnes Sitkeine Szira7314137
Gert Holger Bredahl Jensen1309538
Susanne Andersen5307039
Kenneth Vejgaard Jørgensen1291940
John Gregers Hvidkjær18290641
Hans Evald Sigvardsen10282142
Laila Baumann Rolsted Jensen (DIS)2257643
Henrik Nielsen1254244
Flemming Kristiansen3253345
Charlotte Pedersen (DFS)12241846
Karin Joan Olesen (DFS)8233747
Elisabeth Elsborg3228048
Kirsten Marianne Nielsen1227249
Jonna Thybo Sørensen4221750
Vagn Beck Christensen3214051
Karen Grethe Hansen4207552
Mogens Bruus Michaelsen2202453
Jørgen Bue Lond3198754
Ib Normann Borum1194255
Camille og Niels L. Nielsen2194056
Leon Sønderskov (DFS)1190857
Nanna Floor Clausen1190558
Else Marie Rasmussen (DFS)4171759
Jette Gregersen (DFS)1170760
Arne Hahn8169261
Jørgen Larsen1162562
Margit Madsen3151863
Elisabeth Marklund Mogensen3142264
Keld Jensen1141065
Gerda Svane1131666
Winnie Rechenback Nielsen2123567
Santina Hergott (DFS)1122568
Laila Valbjørn Johnsen4121969
Tine Merle Madsen1118570
Kirsten Jørgensen1115571
Jan Hedegaard Skov1111872
Knud Haaning Andersen (DFS)5109673
Inge Laustsen5106574
Marianne Morsing (DIS)1103875
Bente Jessen1100276
Michael Kristensen893777
Jette Helene Børsting (DFS)391978
Flemming Olsen (DIS)189479
Troels Jørgensen186880
Jane Søndergaard (DFS)483381
Ann Stahnke183182
Bent Rønnenfelt381183
Kristen Stagstrup179784
Jørgen Harring Kristensen179485
Bent Erik Christiansen178786
Ida Frederiksen378387
Jørn Nordahn Frederiksen (DFS)176788
Flemming W. Jensen (DFS)376489
Linda Frederiksen (DFS)273390
Frank Andersen168391
Dimitri Hardorff (DFS)266592
Jette Sørensen (DIS)164993
Linda Lauridsen (DFS)164494
Torben Christiansen158795
Mogens Skov Kristensen157796
Søren Jensen256697
Line Thorngaard155298
Benny Skou Mortensen154799
Methea Christine Hedegaard1528100
Ida Hansen (DFS)5518101
Karl Pedersen3461102
Jørgen Johannes Lauridsen1360103
Kirsten Christiansen2345104
Karina Rune Jensen (DFS)1323105
Gert Vestergaard Jensen4294106
Lene Posselt1294107
Hanne Elly Petersen (DIS)1229108
Inga Pedersen1228109
Teddy Ole Andreassen (DFS)2193110
Kirsten Sanders1176111
Ingelise Poulsen (DIS)166112
Dan Nicolaysen (DFS)151113
Lene Nielsen (DFS)135114
Ejner Stutemeyer120115
Lene Thomsen (DFS)116116
Birthe Mylius Grønvold Kroman (DFS)212117
Preben Lund (DIS)111118
Billy Sørensen17119
Ina Hoffmann Hansen (DFS)17120
Pia Sørensen16121
Susanne Riis (DFS)13122

KB = Kirkebog, KLTB = Kollektbog, MATR = Matrikel, MT = Matrikel, OE = Oeders Eftr., SKMT = Skattemandtal, TP = Tyendeprotokol

Revideret 9/7-2018 af bre@sa.dk   Se udviklingen af kirkebogsindtastninger