KIP projektet





 

Korrekturhitliste samlet oversigt 15/5-2019

navnAntal materialerAntal personer
Erik G. Andresen147711730421
H. Due-Hansen10588092092
Helle Foss6336289073
Kristian Øllgaard6703656284
Jytte Nielsen5962777335
Svend Erik Sørensen1682392136
Ove Kühn4092271007
Hans Martin Laustsen4201807768
Ejvind Vestergaard1841621879
Leif Dehnits22513552210
Holger Waaben19812910911
Paul Knudsen21412861412
Aase Daarbak21211790013
Aase Frøslev14511576114
Tommy Ottesen9011259315
John Gregers Hvidkjær1489898816
Ivan Dahl1168637717
Willy Langelund1678621318
N. P. Bladt868563219
Inge Raun898534320
Sofie Petersen1258429421
Karl Nielsen637978922
Grethe Abkjær737965223
Kirsten Knudsen1626907124
Yvonna Nielsen1006675425
Britt Walbum1076469526
Christel Nilsson1476015227
Svend-Erik Christiansen1075976028
Georg Agerby45562729
Bent Juhl Christensen1005021330
Vibeke Pedersen714923331
Ingelise Jacobsen464850132
Christian Langelund724819733
Hans H. Worsøe744752334
Flemming Thygesen794650135
Hanne Nina Vestergaard614551436
Egil Holm Nielsen274451737
Eva Larsen824438938
Ole Svensson604437539
Sokkelund Herreds Genealogiske Forening444323140
Jørgen Thue Pedersen674314441
Paul Georg Pedersen604291242
Anne-Marie Lindegaard484195843
Hedvig Pitzner-Jørgensen744162244
Kirsten Jørgensen464100745
Bente Henriksen814049846
Ingrid Schmidt183938447
Ena Eiberg533907248
Ib Walbum643718949
Willy Fæster613554650
Rene Frederiksen183536851
Henrik Andresen673470552
Lars Jørgen Helbo543416853
Anni Christensen253351254
Leif Sepstrup393345855
Jørn Kjøller243285056
Birgit Elisabeth Brandt783251157
Inga Pedersen633140058
Kirsten Andersen542917759
AKVZ (Dorothea Klahn)302756660
AGGSH (Ute Boock)582740261
Ingrid Wisborg Gade502733362
Dalgaard Jensen302712163
Mona Finderup592697364
John Madsen312660265
Grethe E. Nielsen772639566
AGGSH (Carsten Dahm)402612467
Mette Lausten582601868
Nina Wognsen432584669
Connie Taarup152464170
Zanne Birgitte Kjær332448371
Ole H. Damgaard272441372
Niels Vestergaard Larsen672387573
Poul Georg Pedersen272210374
Jytte Sørensen112161675
Birthe Kongsbak252113376
Inga Ladefoged322088077
Michael Lund282086378
Lis Jensen362078579
Jørgen Hansen292077880
Arne Navne252060681
Kaja Johansen172012382
Per Johansen241998183
Anke Rannegger231986884
AGGSH (Resi Rudat)611977585
Per Agerbæk Sørensen291968086
Birgit Henriksen151907487
Grethe Jensen81874088
Kaj Sørensen131873889
Svend Haakon Jensen251871990
Keld Johannes Larsen Sølvbjerg351865191
Preben Brauer301789292
Kurt Andersen121763593
Ib og Britt Walbum151715894
Jürgen Drifthaus121631495
Anita Thuesen201610996
Søren Møller Marcussen141580097
Lindy Kirkensgaard Kær481575798
Ib Hansen281530999
N. N. Ukendt3415037100
Uwe Jacobsen2515009101
Jenny Rasmussen2114895102
Bent Ødegaard2614893103
Bente Brink Kruhöffer1614708104
Benthe & Svend Aage Anthony114355105
Niels Haunsø1014255106
Karen Birgit Reib1014209107
Lillian Holm Nielsen914208108
Børge Laulund2914080109
Christian Carstensen1513963110
Thomas Nielsen3013708111
Henning Jensen513282112
Bodil Møller1913026113
Inge Allesø Nielsen1212783114
Kirsten Behrendt Lund1812779115
Karen Jørgensen1312626116
Brian Petersen2012602117
Brita Krogsgaard1412597118
Georg Simon1412305119
Lisbet Elmose1212289120
Odette Althoff1411710121
Irene og Arne Sørensen1211441122
AGGSH (Renate Detlef)4711360123
Svend Åge Brun Hansen1511322124
Jørgen Thrier Mortensen1811115125
Esther Munk2810961126
Else M. Larsen710927127
Gurli Vibeke3010906128
Else Svensson1010740129
Ursel Mrohs3210510130
Ole Jørgensen1910420131
Jens Kjær1310374132
Kristen Nygaard2510317133
Poul Jonassen2410223134
Kjeld Jakobsen1210174135
Lis Thavlov410086136
Elsebeth Haunsø89982137
Inger Buchard69879138
Birthe Bodenvald Kristensen79784139
Karna Hansen139763140
Birthe Andersen159631141
Grethe E. Nielsen389515142
Lokalsamlingen i Skagen79480143
Niels L. Nielsen139472144
Karin Viborg Andersen119197145
Peter Bruhn Meder79125146
Børge Kronborg149007147
Frank Agnor Jensen148986148
Lisbeth Ulsøe208836149
Harriet Hansen58818150
Børge Kjær148727151
Kaj Sandholdt108665152
Inge-Lise Trampedach48617153
Knud Bengtson58564154
Finn Grandt-Nielsen68476155
Jesper Vang Hansen138428156
Claus Jensen308421157
Bent Nørgaard Larsen358259158
AGGSH (Harry Schulz)108177159
AKVZ (Bernd Peter Päffgen)278021160
Henning Karlsson67907161
Henning Bach Andersen137884162
Anna Rasmussen87835163
Peter Kudsk247738164
Anni Christensen147714165
Anne-Lise Brinkhard217661166
Villy Andersen167612167
Bent Rønnenfelt157568168
Wallis Jensen27540169
Kurt Hansen17481170
Dorte Nyholm Christensen127449171
Edith Boye Olesen37431172
Birgit Madsen57422173
Johannes Pedersen97324174
Helga Bach37322175
Peter Thomsen207319176
Britta Matthiasen227258177
Lone Rasmussen117144178
Birte Hjort37124179
Hans Juul-Larsen167092180
Jørgen Greve207092181
Otto Ramm127070182
Gudrun Pedersen96999183
Birthe V. Jørgensen166961184
Knud Nielsen76896185
Birthe Ingerslev86845186
Gregers Hvidkjær206831187
AGGSH AG-VZ26753188
Birgit Mortensen156704189
Bent Kronsell36703190
Hans Nielsen26632191
Hans Willy Larsen46629192
Frederik Daabeck56616193
Anders Bomholdt76482194
Karen Lindholdt56435195
Kennith Michael Christensen66417196
Edith Struve Christensen26328197
Theodor Beck26214198
Birgitte Nørring106092199
Bitten Mølgaard76064200
John Iversen Bech96052201
Erling Gammelmark65987202
Fredi Paludan Bentsen125908203
Steen Kristensen165857204
Hans Chr. Hansen115809205
Anne Grethe Jensen125783206
Kaj Henriksen95668207
Anette Susie Hvidkjær835588208
Mary Frølund Sørensen135573209
Jens Peter Hansen205550210
Annette Andersen45540211
Niels R. Danielsen75538212
Bent Børge Larsen105512213
Hanne Gjesing Jørgensen105464214
Kaj Ahlburg65420215
Ellen og Verner Christiansen55387216
Edel Hansen85385217
Jørn Sørensen85375218
Jens V. Olsen15351219
Ulla Bager Møller25328220
Svend Aage Sandberg Eriksen85280221
Poul Christensen75224222
Arne Julin145218223
Kurt Guldbæk115157224
Torben Steen Rosenberg135106225
Henning Jensen65101226
Randi Sørensen54972227
14964228
Anna Riis24962229
Alice Johansen54936230
Birte M. Hejnfelt74882231
Birte Hjort24848232
Søren Møller54848233
Lis Hindrichsen44837234
Jytte Hammerich Fauerby134823235
Finn Folkmann54685236
Jytte Skaaning54684237
Thomas Kortz184660238
Kirsten Rejmers14559239
Hanne Slovgaard44544240
Helge Lago Bay64528241
Finn Kristensen44507242
Tove Larsen44506243
Sonja Ramsøe Hansen54446244
Bente Brodersen84436245
Asta-Merete Knudsen124419246
Hans Andersen34377247
Inger Kirkensgaard84338248
Svend Ove Edvardsen44317249
Martha Kombak114283250
Ole Søndergaard104254251
Emil M. Stautz44231252
Poul Brodersen84226253
Lillian Larsen64206254
Vivi Severin Mortensen24188255
Lars Balslev Jensen84156256
Mogens Skov Kristensen74154257
Lizzie Øgaard Madsen104082258
Kurt Pedersen54067259
Keld Leo Jensen53980260
Alice Sachse83973261
Poul D. C. Christensen63973262
Alice Kruse43926263
Rolf Kjær-Hansen53908264
Birgit Øskov23893265
Erik Hansen83886266
AKVZ (Wolfgang Boock)73835267
Jill Munnecke63818268
Birthe Højmark Pedersen13802269
Holger Helbo83801270
Helle Schultz Christiansen83789271
Gitte Assarson43784272
Ole og Karen Jørgensen43778273
Svend Ingerslev-Olesen53776274
Jørgen Jørgensen83775275
Karen Møller Nielsen103775276
Middelfart Byarkiv23762277
Bente Jørgensen BJ63673278
Jytte Larsen63649279
Erik Krogsgaard43609280
Karin Nissen23599281
Lis Winther Rasmussen73566282
Johannes Witt93518283
Karl Erik Kirkensgaard63514284
Henry Ammitzbøll63489285
Magnus Pedersen43485286
Karin Storm Andersen73454287
Jørgen Hansen43444288
Grethe Hansen93435289
Peter Ramskov Andersen53425290
Bent Pawlowski43384291
AGGSH (Hans Peter Voss)33358292
Inge Lise Krogh113352293
Lennart Fensmark Frederiksen73330294
Eva Worm Nielsen53305295
Vejle Byhistoriske Arkiv og Stadsarkiv13300296
Eigil Sennels53290297
Ivan Skjødt Kondrup53271298
AGGSH (Jan Peter Andersen)93264299
Gunnar M. Krag53258300
Elly & Finn Devantier53232301
Vibeke Husbond Schjerlund33220302
Egon Lybech73176303
Vinderup Egnshistoriske Arkiv33167304
Ulla Egemar33151305
Erling Kildal43149306
Tove Jørgensen33104307
Niels Svendsen43052308
Hans Fiil43036309
Ulla Bager Møller13035310
Asger Frederiksen23027311
Flemming Olsen42998312
Leo Brøgger52987313
Asger Bruun72972314
Karen Nielsen22961315
AKVZ (Jo Zimmermann)22933316
Jørgen Rasmussen12929317
Frits Fabricius62927318
Bente Jørgensen42907319
Willy Larsen12899320
Laust Jensen82866321
Yrsa Rasmussen62862322
AKVZ (Peter Bake)102851323
Annegrete Engell12841324
Kurt Kermit Nielsen42807325
Peter Steffensen22802326
Flemming Boye12795327
AGGSH (Angela Ryll)82780328
A. Gyldenkærne62739329
Mette Elkjær Kristensen72714330
Stig Andresen92678331
Willy Schröder32674332
Lene Flink Knudsen72597333
Inger Phillip12589334
Hans Krogh Sørensen22570335
Inge Marie Møller Nielsen72565336
Henning R. Haugaard42553337
Ingvard Langelund32513338
Grethe Østergaard Sørensen32508339
Connie Rønne Jørgensen152505340
Bo Lebech62505341
AGGSH e.V., AG Volkszählung12504342
Flemming Næsland12504343
Ester Huusmann22479344
Kirsten Thomsen22463345
Lise Friis12459346
Steen Torben Jensen62455347
Kirsten Jacobsen22419348
Brian Skræm32397349
Kirsten Hamborg52386350
Bert Kelm22369351
Niels Schjeldahl42367352
Anne Persson32358353
Tønder Andersen42353354
Claus-Ulrich Strüben42341355
Tom Jeppesen42338356
Vibe Roepstorff22337357
Erik Nielsen22329358
Anna og Gunnar Holst32329359
Dagny Smidemann42313360
Zitta Worm52270361
Alex Larsen22247362
Vagn Rath Hansen62226363
Rikke Vindberg62226364
Mette Maltesen12225365
Merete Nielsen32221366
Holger Schmidt-Sørensen42212367
Morten Eriksen22197368
Jens E. Caspersen32192369
Mary Nesgaard32186370
Erik Kromann12159371
Villy Andersen42147372
Leif Thor Olsen32073373
AGGSH (Heinz Dose)102063374
Bent Christiansen42049375
Niels Bach Kristensen62048376
Else Nielsen22023377
Arne Møhler32018378
Ulrik Knudsen62012379
Peter Kristiansen32000380
Majbritt Jensen22000381
Inger M. Worsøe41998382
Kathrine Marie Schnell31978383
Anette Skoú Gulbæk61966384
Heino Rost-Nielsen11965385
Ellen Fabrin21940386
Ole Andersen11939387
AGGSH (Ursula Müller)11937388
Niels Hounsø11912389
Jens Caspersen41900390
Hanne Bjørn21900391
Kaj Schmidt61890392
Erik Egeskov11880393
Kaj Ørhøj11871394
Pernille Møller Christensen31870395
Harald Wormstrup71861396
Lumby lokalhistoriske Arkiv11844397
Ellen Jensen51838398
Grethe Jensen11833399
Jørgen Petersen11825400
Inger Spang Hansen51819401
Kaj Erik Jensen21805402
John Brandt Helmersen11785403
Gunhild Dalgaard31785404
Svend Sørensen21736405
Hugo Østergaard Dynesen21721406
Henny Lauridsen41719407
Hans Jørgen Marker31719408
Gitte Broksø21715409
Gunner Egholm Rasmussen11714410
Pia Johannesen21678411
Claus Kølln11677412
Jørgen Brøndum31670413
Johan Rafaelsen61648414
Kirsten Volden51627415
Anne Grethe Christensen41626416
Hans Otto Boysen21588417
Marie Lilleris Nielsen21587418
Ole Malchau31574419
Lilly Sloth41556420
Karen Kühn31556421
Connie Wøbbe11548422
Brar C. Roeloffs11544423
Bjarne Hjorth Andersen51542424
Niels Løgager Nielsen51542425
Anne-Mette Jensen31523426
Olav Markussen31515427
Lise Kristiansen11512428
Bodil og Jørgen Frederiksen21505429
Hanne Rasmussen21500430
Kirsten Marianne Nielsen31500431
Bent Poulsen31489432
Signe Trolle41484433
Modith Willumsen21472434
Gert Erichsen11463435
Hanne Lykke Brandenburg21440436
Else Klejs Hansen11437437
Ernst Svennesen21431438
Birgit Hjæresen31420439
Bente Lyngdahl Olsen41419440
John B. Andersen21414441
Jørgen Stage Larsen21410442
Mai-Brit Lauritsen11398443
Poul Erik Hansen11393444
Lene Simonsen31387445
Rita Pedersen11386446
Hanne Jensen31380447
Lone Frost21356448
Knud Spangsø21350449
AGGSH (Uwe Schärff)51348450
AGGSH (Peter Schick)11339451
Else Mikkelsen11335452
Ann Stahnke21331453
Sofie Dahm Lous21317454
AGGSH (Joachim Lietz)41313455
Knud Erik Nielsen11311456
Birgit Gro Jensen21308457
Lis Neergaard11290458
Klavs Bressendorff Madsen21268459
Mikkel Bregneberg Petersen31261460
Valdemar Jacobsen21248461
Kanna Hansen21243462
Martin Mørch51233463
AGGSH (Karin Pabst)51215464
Vagn sadolin11213465
Susanne Brix31209466
Jørgen Vedby Jørgensen21208467
Inge Lise Kristiansen11208468
Jonna Kvist21207469
Birthe Andersen11207470
Lissy Thorsen41203471
Lillian Annette Toop21193472
Jørgen Olsen21181473
Bjarne Hansen31176474
Mikael Kristensen21166475
Karin Ramskov11162476
Lisette Sørensen21154477
Gert Borchert-Jørgensen21154478
Gunhild M. Venbjerg61144479
Aase Jacobsen31129480
Ann-Brith Blomberg11118481
Christian Nielsen11117482
Jens Christian Nielsen11117483
Svend Jensen31113484
Trine Grejsen21110485
Ute Boock (AGGSH)11103486
AKVZ (Hans-H. Kühl)41100487
Sanne Borgstrøm Andersen11099488
Ane Berit Månsson Buch11089489
Grete Skatka11078490
Leif Nielsen11074491
Gunnar Bentsen31066492
Felix Kruse21058493
Anna Rousing Hadsund21057494
Ejvind Rasmussen11056495
Erik Helmer Nielsen11055496
Tingsted Sogns Lokal Arkiv11055497
Mikkel Thelle31051498
Flemming Aasklint21049499
Lisbeth Andersen Holtegaard31044500
Kaj Larsen21043501
Gunnar Nielsen11033502
Helle Christiansen21022503
Ole Jørgensen21012504
Jørgen Nielsen11011505
Yvonne Bolbro11010506
Bent Rønnenfeldt41002507
Finn Jelstrup2978508
Frida Jarner1978509
Kirsten René Thomsen1976510
Hans Pedersen5951511
Robert Kjær2949512
Jan Søbygaard1946513
AKVZ (Gerhard Hertz-Kleptow)6942514
Ejner Johansen2933515
Gunnar Thomsen Pedersen2930516
Inge Haarby1924517
Jels Lokalarkiv1922518
Willy Helbo2909519
Randi Ottosen2905520
Anni Stuart2902521
Poul Rasmussen1891522
Inger Brandt Fugl2890523
Birte Overgaard1884524
Peter Sørensen1878525
Svend Petersen2878526
Anne-Kirsten Glumsø1867527
Karsten Dalsgaard Knudsen4865528
Bent Johansen1863529
Henriette Roued-Cunliffe1849530
Tove Jensen1838531
Merete Thrane1829532
Karin Bonde2827533
Per Maack Andersen3808534
Freddie Rasmussen2806535
Byhistorisk Arkiv2806536
Rigmor Nørgaard2804537
Peder Blommegård6798538
Minna Mortensen1794539
Stella Pedersen1789540
Lillian Andersen1788541
Annelise Brahtz2782542
Anna Rasmussen1782543
Jørgen Andersen1781544
Ruben Højmark1775545
H. Hertzum-Larsen1773546
AKVZ (Kurt Peter Voss)3756547
Lise Andersen1754548
Kirsten Bjørneboe1753549
Birte Pedersen3752550
Birte S. Dall1747551
Flemming Westervig1747552
Elisabeth Hildebrandt1746553
Aase Brauer2742554
Marie Rasmussen2742555
Jørgen S. Andersen2742556
Erling Jensen1735557
Kirsten Andersen2719558
Preben Mikkelsen2716559
Olaf Johnsen1714560
Morten Stege Olander2712561
Erik Hansen1712562
Erik Hougaard Madsen1690563
Bodil & Søren Møller1687564
Poul Kej1680565
Klaus Hansen1667566
Lisbeth Larsen1665567
Hanne Skovgaard1664568
Tonni Boysen1651569
Anne-Lise Bjerregaard1650570
Per Lunde Hansen1645571
Annelise Brathz1642572
Bent Rønnefelt2641573
Lis Rasmussen1639574
AGGSH (Hans Willi Godbersen)2637575
Erik Christensen1631576
Kirsten Bakman Andersen1630577
Karin Dammand2627578
AGGSH (C. Matthies Rickertsen)3627579
Korup Lokalarkiv1626580
Bjarne Hjort Andersen3622581
Ena Anni Madsen1621582
Rita Holm1620583
Per og Tina Meldøgaard1610584
Vagn Raarup1604585
AGGSH (Theodor Palm)1589586
Henning Bech Johansen1586587
Jens Villadsen1583588
Anne Grete Wilke1580589
Ester Pedersen1579590
Niels Mortensen4579591
Michael Christensen1566592
Maj-Britt Agerbæk Sørensen1558593
AKVZ (Otto Kiencke)2558594
Per Helge Nissen1555595
Anders Ravn Olesen1552596
Kirsten Wolsgaard1552597
H. Haugaard1550598
Jonna Dyhl1546599
AGGSH (Wiebe Kruse)4541600
Bodil Frederiksen1536601
Heidi Lund1533602
Ole Henning Damgaard1525603
Anni Lindvig2521604
Rita Rasmussen1521605
Svend Lundgaard1519606
Ib Sander Jensen1519607
Anne-Marie Laier1518608
Bent Kjeldsen1517609
Hans Jørgen Scheel1516610
Preben Bek Lomholt2516611
Birgitte Abkjær2510612
Bente Jungdal1499613
Susanne H.S.S. Heidemann1498614
Kirsten Knudsen1495615
Sigrid Nielsen1491616
Kenneth Hougaard Pedersen1485617
Knud Møller Andersen1478618
Randi Folkmann3461619
Lena Rix Stefansson1459620
Hugo Kristensen1453621
Frederik Olesen1449622
Lis Hansen2444623
Marit Hede2443624
Einer Thygesen1441625
Nanna Floor Clausen4438626
Janni Gade1435627
Bodil Rafaelsen1435628
Tove Jensen1435629
Grethe Dimpker & Anni Iversen1434630
Peter Christensen1433631
Poul F. Andersen1413632
Skive Byhistoriske Arkiv1411633
Ulla Holtze1411634
Villy Danielsen1410635
Bjørn Købsted2409636
Ulla Jacobsen1402637
Palle Lykke Ravn1393638
Karen Lis Andersen1393639
Lone Bornefelt2391640
Anemarie Bagger Gjermandsen1391641
Elin B. Damgaard4386642
Bente Bitsch2382643
Thomas Ingerslev Andersen1372644
Alice Johansen1371645
Erling Kildal1371646
Britta Folkmann3371647
Kirsten Høltermand1371648
Chr. Holm1370649
Peter Dörling2366650
Fjerritslev Lokalhist. Arkiv1356651
Vagn Jacobsen1354652
Torben Nyhuus1347653
Jytte Thiel Nielsen1347654
Inger Sørensen2330655
Ulrik Lieberoth1317656
Ester Olsen1316657
Winnie Steen1313658
Inger Olsen1300659
John Bils1285660
Asbjørn Romvig Thomsen1281661
Hans Otto Hansen1279662
Jytte Sørensen c/o Køge Byhistoriske Arkiv1276663
Hans Ressel3268664
Helga Fabricius Thomsen1262665
Inge Kreiberg1260666
Inge Pedersen1251667
Katja Hansen1246668
Asbjørn Hellum1243669
Eding Jensen1242670
Ulla Folkmann1242671
Jens Caspersen1239672
Jørgen Jørgensen1239673
Svend Laustsen2234674
Diana Wolff Bie 1229675
Pia Laulund7220676
Solrød Lokalarkiv1219677
Birgit E. Brandt2207678
Lis Birgit Jensen1202679
Ole H. Jensen1201680
Lars Skovvang Larsen1187681
Maibritt Jensen1181682
AGGSH (Jan Hinnerk Junge)1165683
Einar Surrow1161684
AKVZ (Robert Riemann)1157685
Leif Bjørkskov1151686
Jette Bøgvad1150687
Ingelise Vendelbo1149688
Inger Lundholm198689
Ole M. J. Frellis388690
Else Søndergaard Larsen186691
Bente Jensen184692
Hanne Gjesing Laursen178693
Anton Blaabjerg175694
AKVZ (Peter Wilde)174695
Ulrik Liberoth167696
AKVZ (Uwe Schärff)166697
Gert Holger Bredahl Jensen161698
Dansk Data Arkiv11699

KB = Kirkebog, KLTB = Kollektbog, MATR = Matrikel, MT = Matrikel, OE = Oeders Eftr., SKMT = Skattemandtal, TP = Tyendeprotokol

Revideret 15/5-2019 af lolu@sa.dk   Se udviklingen af kirkebogsindtastninger