KIP projektet





 

Korrekturhitliste samlet oversigt 4/10-2018

navnAntal materialerAntal personer
Erik G. Andresen147711730421
H. Due-Hansen10588092082
Helle Foss6336289073
Kristian Øllgaard6703653724
Jytte Nielsen5962777335
Ove Kühn4082258746
Svend Erik Sørensen1542230727
Hans Martin Laustsen4201807758
Ejvind Vestergaard1841621879
Leif Dehnits22513552210
Holger Waaben19812910911
Paul Knudsen21412861412
Aase Daarbak21211790013
Aase Frøslev14511576114
Tommy Ottesen9011259315
John Gregers Hvidkjær1469869216
Ivan Dahl1168637717
Willy Langelund1678621318
N. P. Bladt868563219
Inge Raun898534320
Sofie Petersen1258429421
Karl Nielsen637978922
Grethe Abkjær737965223
Kirsten Knudsen1626907124
Yvonna Nielsen1006675425
Britt Walbum1076469526
Christel Nilsson1476015227
Svend-Erik Christiansen1075976028
Georg Agerby45562729
Bent Juhl Christensen1005021330
Vibeke Pedersen714923331
Ingelise Jacobsen464850132
Christian Langelund724819733
Hans H. Worsøe744752334
Flemming Thygesen794650135
Hanne Nina Vestergaard614551436
Egil Holm Nielsen274451737
Eva Larsen824438938
Ole Svensson604437539
Sokkelund Herreds Genealogiske Forening444323140
Jørgen Thue Pedersen674314441
Paul Georg Pedersen604291242
Anne-Marie Lindegaard484195843
Hedvig Pitzner-Jørgensen744162244
Bente Henriksen814049845
Ingrid Schmidt183938446
Kirsten Jørgensen423935647
Ena Eiberg533907248
Ib Walbum643718949
Willy Fæster613554650
Rene Frederiksen183536851
Henrik Andresen673470552
Lars Jørgen Helbo543416853
Anni Christensen253351254
Leif Sepstrup393345855
Jørn Kjøller243285056
Birgit Elisabeth Brandt783251157
Inga Pedersen582999158
Kirsten Andersen542917759
AKVZ (Dorothea Klahn)302756660
AGGSH (Ute Boock)582740261
Ingrid Wisborg Gade502733362
Dalgaard Jensen302712163
Mona Finderup592697364
John Madsen312660265
Grethe E. Nielsen772639566
AGGSH (Carsten Dahm)402612467
Mette Lausten582601468
Nina Wognsen432584669
Connie Taarup152464170
Zanne Birgitte Kjær332448371
Ole H. Damgaard272441372
Niels Vestergaard Larsen672387573
Poul Georg Pedersen272210374
Jytte Sørensen112165175
Birthe Kongsbak252113376
Inga Ladefoged322088077
Michael Lund282086378
Lis Jensen362078579
Jørgen Hansen292077880
Arne Navne252060681
Kaja Johansen172012382
Per Johansen241998183
Anke Rannegger231986884
AGGSH (Resi Rudat)611977585
Per Agerbæk Sørensen291968086
Birgit Henriksen151907487
Grethe Jensen81874088
Kaj Sørensen131873889
Svend Haakon Jensen251871990
Keld Johannes Larsen Sølvbjerg351865191
Preben Brauer301789292
Kurt Andersen121763593
Ib og Britt Walbum151715894
Jürgen Drifthaus121631495
Anita Thuesen201610996
Søren Møller Marcussen141580097
Lindy Kirkensgaard Kær481575798
Ib Hansen281530999
N. N. Ukendt3415037100
Uwe Jacobsen2515009101
Jenny Rasmussen2114895102
Bent Ødegaard2614893103
Bente Brink Kruhöffer1614708104
Benthe & Svend Aage Anthony114355105
Niels Haunsø1014255106
Karen Birgit Reib1014209107
Lillian Holm Nielsen914208108
Børge Laulund2914080109
Christian Carstensen1513963110
Thomas Nielsen3013708111
Henning Jensen513282112
Bodil Møller1913026113
Inge Allesø Nielsen1212781114
Kirsten Behrendt Lund1812779115
Karen Jørgensen1312626116
Brian Petersen2012602117
Brita Krogsgaard1412597118
Georg Simon1412305119
Lisbet Elmose1212289120
Odette Althoff1411710121
Irene og Arne Sørensen1211441122
AGGSH (Renate Detlef)4711360123
Svend Åge Brun Hansen1511322124
Jørgen Thrier Mortensen1811115125
Esther Munk2810961126
Else M. Larsen710927127
Gurli Vibeke3010906128
Else Svensson1010740129
Ursel Mrohs3210510130
Ole Jørgensen1910420131
Jens Kjær1310374132
Kristen Nygaard2510317133
Poul Jonassen2410223134
Kjeld Jakobsen1210174135
Lis Thavlov410086136
Elsebeth Haunsø89982137
Inger Buchard69879138
Birthe Bodenvald Kristensen79784139
Karna Hansen139763140
Birthe Andersen159631141
Grethe E. Nielsen389515142
Niels L. Nielsen139472143
Lokalsamlingen i Skagen79369144
Karin Viborg Andersen119197145
Peter Bruhn Meder79125146
Børge Kronborg149007147
Frank Agnor Jensen148986148
Lisbeth Ulsøe208836149
Harriet Hansen58818150
Børge Kjær148727151
Kaj Sandholdt108665152
Inge-Lise Trampedach48617153
Knud Bengtson58564154
Finn Grandt-Nielsen68476155
Jesper Vang Hansen138428156
Claus Jensen308421157
Bent Nørgaard Larsen358259158
AGGSH (Harry Schulz)108177159
AKVZ (Bernd Peter Päffgen)278021160
Henning Karlsson67907161
Henning Bach Andersen137884162
Anna Rasmussen87835163
Peter Kudsk247738164
Anni Christensen147714165
Anne-Lise Brinkhard217661166
Villy Andersen167612167
Wallis Jensen27540168
Kurt Hansen17481169
Dorte Nyholm Christensen127449170
Edith Boye Olesen37431171
Birgit Madsen57422172
Johannes Pedersen97324173
Helga Bach37322174
Peter Thomsen207319175
Britta Matthiasen227258176
Bent Rønnenfelt147255177
Lone Rasmussen117144178
Birte Hjort37124179
Hans Juul-Larsen167092180
Jørgen Greve207092181
Otto Ramm127070182
Gudrun Pedersen96999183
Birthe V. Jørgensen166961184
Knud Nielsen76896185
Birthe Ingerslev86845186
Gregers Hvidkjær206831187
Birgit Mortensen156704188
Bent Kronsell36703189
Hans Nielsen26632190
Hans Willy Larsen46629191
Frederik Daabeck56616192
Anders Bomholdt76482193
Karen Lindholdt56435194
Kennith Michael Christensen66417195
Edith Struve Christensen26328196
Theodor Beck26214197
Birgitte Nørring106092198
Bitten Mølgaard76064199
John Iversen Bech96052200
Erling Gammelmark65987201
Fredi Paludan Bentsen125908202
Steen Kristensen165857203
Anne Grethe Jensen125783204
Hans Chr. Hansen115720205
Kaj Henriksen95668206
Anette Susie Hvidkjær835588207
Mary Frølund Sørensen135573208
Jens Peter Hansen205550209
Annette Andersen45540210
Niels R. Danielsen75538211
Bent Børge Larsen105512212
Hanne Gjesing Jørgensen105464213
Kaj Ahlburg65420214
Ellen og Verner Christiansen55387215
Edel Hansen85385216
Jørn Sørensen85375217
Jens V. Olsen15351218
Ulla Bager Møller25328219
Svend Aage Sandberg Eriksen85280220
Poul Christensen75224221
Arne Julin145218222
Kurt Guldbæk115157223
Torben Steen Rosenberg135106224
Henning Jensen65101225
Randi Sørensen54972226
14964227
Anna Riis24962228
Alice Johansen54936229
Birte M. Hejnfelt74882230
Birte Hjort24848231
Søren Møller54848232
Lis Hindrichsen44837233
Jytte Hammerich Fauerby134823234
Finn Folkmann54685235
Jytte Skaaning54684236
Thomas Kortz184660237
Kirsten Rejmers14559238
Hanne Slovgaard44544239
Helge Lago Bay64528240
Finn Kristensen44507241
Tove Larsen44506242
Sonja Ramsøe Hansen54446243
Bente Brodersen84436244
Asta-Merete Knudsen124419245
Hans Andersen34377246
Inger Kirkensgaard84338247
Svend Ove Edvardsen44317248
Martha Kombak114283249
Ole Søndergaard104254250
Emil M. Stautz44231251
Poul Brodersen84226252
Lillian Larsen64206253
Vivi Severin Mortensen24188254
Lars Balslev Jensen84156255
Mogens Skov Kristensen74154256
Lizzie Øgaard Madsen104082257
Kurt Pedersen54066258
Keld Leo Jensen53980259
Alice Sachse83973260
Poul D. C. Christensen63973261
Alice Kruse43926262
Rolf Kjær-Hansen53908263
Birgit Øskov23893264
Erik Hansen83886265
AKVZ (Wolfgang Boock)73835266
Jill Munnecke63818267
Birthe Højmark Pedersen13802268
Holger Helbo83801269
Helle Schultz Christiansen83789270
Gitte Assarson43784271
Ole og Karen Jørgensen43778272
Svend Ingerslev-Olesen53776273
Jørgen Jørgensen83775274
Karen Møller Nielsen103775275
Peter Steffensen33766276
Middelfart Byarkiv23762277
Bente Jørgensen BJ63673278
Jytte Larsen63649279
Erik Krogsgaard43609280
Karin Nissen23599281
Lis Winther Rasmussen73566282
Johannes Witt93518283
Karl Erik Kirkensgaard63514284
Henry Ammitzbøll63489285
Magnus Pedersen43485286
Karin Storm Andersen73454287
Jørgen Hansen43444288
Grethe Hansen93435289
Peter Ramskov Andersen53425290
Bent Pawlowski43384291
AGGSH (Hans Peter Voss)33358292
Inge Lise Krogh113352293
Lennart Fensmark Frederiksen73330294
Eva Worm Nielsen53305295
Vejle Byhistoriske Arkiv og Stadsarkiv13300296
Eigil Sennels53290297
Ivan Skjødt Kondrup53271298
AGGSH (Jan Peter Andersen)93264299
Gunnar M. Krag53258300
Elly & Finn Devantier53232301
Vibeke Husbond Schjerlund33220302
Egon Lybech73176303
Vinderup Egnshistoriske Arkiv33167304
Ulla Egemar33151305
Erling Kildal43149306
Tove Jørgensen33104307
Niels Svendsen43052308
Hans Fiil43036309
Ulla Bager Møller13035310
Asger Frederiksen23027311
Flemming Olsen42998312
Leo Brøgger52987313
Asger Bruun72972314
Karen Nielsen22961315
AKVZ (Jo Zimmermann)22933316
Jørgen Rasmussen12929317
Frits Fabricius62927318
Bente Jørgensen42907319
Willy Larsen12899320
Laust Jensen82866321
Yrsa Rasmussen62862322
AKVZ (Peter Bake)102851323
Annegrete Engell12841324
Kurt Kermit Nielsen42807325
Flemming Boye12795326
AGGSH (Angela Ryll)82780327
A. Gyldenkærne62739328
Mette Elkjær Kristensen72714329
Stig Andresen92678330
Willy Schröder32674331
Lene Flink Knudsen72597332
Inger Phillip12589333
Hans Krogh Sørensen22570334
Inge Marie Møller Nielsen72565335
Henning R. Haugaard42553336
Ingvard Langelund32513337
Grethe Østergaard Sørensen32508338
Connie Rønne Jørgensen152505339
Bo Lebech62505340
Flemming Næsland12504341
Ester Huusmann22479342
Kirsten Thomsen22463343
Lise Friis12459344
Steen Torben Jensen62455345
Kirsten Jacobsen22419346
Brian Skræm32397347
Kirsten Hamborg52386348
Bert Kelm22369349
Niels Schjeldahl42367350
Anne Persson32358351
Tønder Andersen42353352
Claus-Ulrich Strüben42341353
Tom Jeppesen42338354
Vibe Roepstorff22337355
Erik Nielsen22329356
Anna og Gunnar Holst32329357
Dagny Smidemann42313358
Zitta Worm52270359
Alex Larsen22247360
Vagn Rath Hansen62226361
Rikke Vindberg62226362
Mette Maltesen12225363
Merete Nielsen32221364
Holger Schmidt-Sørensen42212365
Morten Eriksen22197366
Jens E. Caspersen32192367
Mary Nesgaard32186368
Erik Kromann12159369
Villy Andersen42147370
Leif Thor Olsen32073371
AGGSH (Heinz Dose)102063372
Bent Christiansen42049373
Niels Bach Kristensen62048374
Else Nielsen22023375
Arne Møhler32018376
Ulrik Knudsen62012377
Peter Kristiansen32000378
Majbritt Jensen22000379
Inger M. Worsøe41998380
Anette Skoú Gulbæk61966381
Heino Rost-Nielsen11965382
Ellen Fabrin21940383
Ole Andersen11939384
AGGSH (Ursula Müller)11937385
Niels Hounsø11912386
Jens Caspersen41900387
Hanne Bjørn21900388
Kaj Schmidt61890389
Erik Egeskov11880390
Kaj Ørhøj11871391
Pernille Møller Christensen31870392
Harald Wormstrup71861393
Lumby lokalhistoriske Arkiv11844394
Ellen Jensen51838395
Grethe Jensen11833396
Jørgen Petersen11825397
Inger Spang Hansen51819398
Kaj Erik Jensen21805399
John Brandt Helmersen11785400
Gunhild Dalgaard31785401
Hugo Østergaard Dynesen21721402
Henny Lauridsen41719403
Hans Jørgen Marker31719404
Gitte Broksø21715405
Gunner Egholm Rasmussen11714406
Pia Johannesen21678407
Claus Kølln11677408
Jørgen Brøndum31670409
Johan Rafaelsen61648410
Kirsten Volden51627411
Anne Grethe Christensen41626412
Hans Otto Boysen21588413
Marie Lilleris Nielsen21587414
Ole Malchau31574415
Lilly Sloth41556416
Karen Kühn31556417
Connie Wøbbe11548418
Brar C. Roeloffs11544419
Bjarne Hjorth Andersen51542420
Niels Løgager Nielsen51542421
Anne-Mette Jensen31523422
Olav Markussen31515423
Lise Kristiansen11512424
Bodil og Jørgen Frederiksen21505425
Hanne Rasmussen21500426
Kirsten Marianne Nielsen31500427
Bent Poulsen31489428
Signe Trolle41484429
Modith Willumsen21472430
Gert Erichsen11463431
Hanne Lykke Brandenburg21440432
Else Klejs Hansen11437433
Ernst Svennesen21431434
Birgit Hjæresen31420435
Bente Lyngdahl Olsen41419436
John B. Andersen21414437
Jørgen Stage Larsen21410438
Mai-Brit Lauritsen11398439
Poul Erik Hansen11393440
Lene Simonsen31387441
Rita Pedersen11386442
Hanne Jensen31380443
Lone Frost21356444
Knud Spangsø21350445
AGGSH (Uwe Schärff)51348446
AGGSH (Peter Schick)11339447
Else Mikkelsen11335448
Ann Stahnke21331449
Sofie Dahm Lous21317450
AGGSH (Joachim Lietz)41313451
Knud Erik Nielsen11311452
Birgit Gro Jensen21308453
Lis Neergaard11290454
Klavs Bressendorff Madsen21268455
Mikkel Bregneberg Petersen31261456
Valdemar Jacobsen21248457
Kanna Hansen21243458
Martin Mørch51233459
AGGSH (Karin Pabst)51215460
Vagn sadolin11213461
Susanne Brix31209462
Jørgen Vedby Jørgensen21208463
Inge Lise Kristiansen11208464
Jonna Kvist21207465
Birthe Andersen11207466
Lissy Thorsen41203467
Lillian Annette Toop21193468
Jørgen Olsen21181469
Bjarne Hansen31176470
Mikael Kristensen21166471
Karin Ramskov11162472
Lisette Sørensen21154473
Gert Borchert-Jørgensen21154474
Gunhild M. Venbjerg61144475
Aase Jacobsen31129476
Ann-Brith Blomberg11118477
Christian Nielsen11117478
Jens Christian Nielsen11117479
Svend Jensen31113480
Trine Grejsen21110481
Ute Boock (AGGSH)11103482
AKVZ (Hans-H. Kühl)41100483
Sanne Borgstrøm Andersen11099484
Ane Berit Månsson Buch11089485
Grete Skatka11078486
Leif Nielsen11074487
Gunnar Bentsen31066488
Felix Kruse21058489
Anna Rousing Hadsund21057490
Ejvind Rasmussen11056491
Erik Helmer Nielsen11055492
Tingsted Sogns Lokal Arkiv11055493
Mikkel Thelle31051494
Flemming Aasklint21049495
Lisbeth Andersen Holtegaard31044496
Kaj Larsen21043497
Gunnar Nielsen11033498
Helle Christiansen21022499
Ole Jørgensen21012500
Jørgen Nielsen11011501
Yvonne Bolbro11010502
Bent Rønnenfeldt41002503
Finn Jelstrup2978504
Frida Jarner1978505
Kirsten René Thomsen1976506
Hans Pedersen5951507
Robert Kjær2949508
Jan Søbygaard1946509
AKVZ (Gerhard Hertz-Kleptow)6942510
Ejner Johansen2933511
Gunnar Thomsen Pedersen2930512
Inge Haarby1924513
Jels Lokalarkiv1922514
Willy Helbo2909515
Randi Ottosen2905516
Anni Stuart2902517
Poul Rasmussen1891518
Inger Brandt Fugl2890519
Birte Overgaard1884520
Peter Sørensen1878521
Svend Petersen2878522
Anne-Kirsten Glumsø1867523
Karsten Dalsgaard Knudsen4865524
Bent Johansen1863525
Henriette Roued-Cunliffe1849526
Tove Jensen1838527
Merete Thrane1829528
Karin Bonde2827529
Per Maack Andersen3808530
Freddie Rasmussen2806531
Byhistorisk Arkiv2806532
Rigmor Nørgaard2804533
Peder Blommegård6798534
Minna Mortensen1794535
Stella Pedersen1789536
Lillian Andersen1788537
Annelise Brahtz2782538
Anna Rasmussen1782539
Jørgen Andersen1781540
Ruben Højmark1775541
H. Hertzum-Larsen1773542
AKVZ (Kurt Peter Voss)3756543
Lise Andersen1754544
Kirsten Bjørneboe1753545
Birte Pedersen3752546
Flemming Westervig1747547
Elisabeth Hildebrandt1746548
Birte S. Dall1746549
Aase Brauer2742550
Marie Rasmussen2742551
Jørgen S. Andersen2742552
Erling Jensen1735553
Kirsten Andersen2719554
Preben Mikkelsen2716555
Olaf Johnsen1714556
Morten Stege Olander2712557
Erik Hansen1712558
Erik Hougaard Madsen1690559
Bodil & Søren Møller1687560
Poul Kej1680561
Klaus Hansen1667562
Lisbeth Larsen1665563
Hanne Skovgaard1664564
Tonni Boysen1651565
Anne-Lise Bjerregaard1650566
Per Lunde Hansen1645567
Annelise Brathz1642568
Bent Rønnefelt2641569
Lis Rasmussen1639570
AGGSH (Hans Willi Godbersen)2637571
Erik Christensen1631572
Kirsten Bakman Andersen1630573
Karin Dammand2627574
AGGSH (C. Matthies Rickertsen)3627575
Korup Lokalarkiv1626576
Bjarne Hjort Andersen3622577
Ena Anni Madsen1621578
Rita Holm1620579
Per og Tina Meldøgaard1610580
Vagn Raarup1604581
AGGSH (Theodor Palm)1589582
Henning Bech Johansen1586583
Jens Villadsen1583584
Anne Grete Wilke1580585
Ester Pedersen1579586
Niels Mortensen4579587
Michael Christensen1566588
Maj-Britt Agerbæk Sørensen1558589
AKVZ (Otto Kiencke)2558590
Per Helge Nissen1555591
Anders Ravn Olesen1552592
Kirsten Wolsgaard1552593
H. Haugaard1550594
Jonna Dyhl1546595
AGGSH (Wiebe Kruse)4541596
Bodil Frederiksen1536597
Heidi Lund1533598
Ole Henning Damgaard1525599
Anni Lindvig2521600
Rita Rasmussen1521601
Svend Lundgaard1519602
Ib Sander Jensen1519603
Anne-Marie Laier1518604
Bent Kjeldsen1517605
Hans Jørgen Scheel1516606
Preben Bek Lomholt2516607
Birgitte Abkjær2510608
Bente Jungdal1499609
Susanne H.S.S. Heidemann1498610
Kirsten Knudsen1495611
Sigrid Nielsen1491612
Kenneth Hougaard Pedersen1485613
Knud Møller Andersen1478614
Randi Folkmann3461615
Lena Rix Stefansson1459616
Hugo Kristensen1453617
Frederik Olesen1449618
Lis Hansen2444619
Marit Hede2443620
Einer Thygesen1441621
Nanna Floor Clausen4438622
Janni Gade1435623
Bodil Rafaelsen1435624
Tove Jensen1435625
Grethe Dimpker & Anni Iversen1434626
Peter Christensen1433627
Poul F. Andersen1413628
Skive Byhistoriske Arkiv1411629
Ulla Holtze1411630
Villy Danielsen1410631
Bjørn Købsted2409632
Ulla Jacobsen1402633
Karen Lis Andersen1393634
Palle Lykke Ravn1393635
Lone Bornefelt2391636
Anemarie Bagger Gjermandsen1391637
Elin B. Damgaard4386638
Bente Bitsch2382639
Thomas Ingerslev Andersen1372640
Alice Johansen1371641
Erling Kildal1371642
Britta Folkmann3371643
Kirsten Høltermand1371644
Chr. Holm1370645
Peter Dörling2366646
Fjerritslev Lokalhist. Arkiv1356647
Vagn Jacobsen1354648
Torben Nyhuus1347649
Jytte Thiel Nielsen1347650
Inger Sørensen2330651
Ulrik Lieberoth1317652
Ester Olsen1316653
Winnie Steen1313654
Inger Olsen1300655
John Bils1285656
Asbjørn Romvig Thomsen1281657
Hans Otto Hansen1279658
Jytte Sørensen c/o Køge Byhistoriske Arkiv1276659
Hans Ressel3268660
Helga Fabricius Thomsen1262661
Inge Kreiberg1260662
Inge Pedersen1251663
Katja Hansen1246664
Asbjørn Hellum1243665
Eding Jensen1242666
Ulla Folkmann1242667
Jens Caspersen1239668
Jørgen Jørgensen1239669
Svend Laustsen2234670
Diana Wolff Bie 1229671
Pia Laulund7220672
Solrød Lokalarkiv1219673
Birgit E. Brandt2207674
Lis Birgit Jensen1202675
Ole H. Jensen1201676
Lars Skovvang Larsen1187677
Maibritt Jensen1181678
AGGSH (Jan Hinnerk Junge)1165679
Einar Surrow1161680
AKVZ (Robert Riemann)1157681
Leif Bjørkskov1151682
Jette Bøgvad1150683
Ingelise Vendelbo1149684
Inger Lundholm198685
Ole M. J. Frellis388686
Else Søndergaard Larsen186687
Bente Jensen184688
Hanne Gjesing Laursen178689
Anton Blaabjerg175690
AKVZ (Peter Wilde)174691
Ulrik Liberoth167692
AKVZ (Uwe Schärff)166693
Gert Holger Bredahl Jensen161694
Dansk Data Arkiv11695

KB = Kirkebog, KLTB = Kollektbog, MATR = Matrikel, MT = Matrikel, OE = Oeders Eftr., SKMT = Skattemandtal, TP = Tyendeprotokol

Revideret 4/10-2018 af br@sa.dk   Se udviklingen af kirkebogsindtastninger